Олександрівський професійний аграрний ліцей Субота, 23.09.2023, 10:40

Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Вітаю Вас Гість
   
Меню сайта

Форма входу

Новини нашого ліцею
[12.05.2023]
Краса Європи зачаровує (0)
[13.04.2023]
Країна писанкова (0)
[13.04.2023]
(0)
[21.03.2023]
ВІДБУДУЄМО КРАЇНУ РАЗОМ (0)
[05.01.2023]
4 січня 2023року (0)

Фото

Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ТЕМА: Техніко-практична підготовка: техніка та тактика гри при передачі м'яча 

 

Прийом і передача є основними технічними якостями у волейболі. Основою правильного виконання передачі є своєчасне переміщення до м’яча і набуття відповідної ігрової стійки.

Підвідні вправи

1. Набути основну стійку, імітувати передачу, звернути особливу увагу на послідовність рухів. Спочатку слід імітувати передачу після переміщення, а потім навчати дітей правильному положенню кистей рук. Із основної стійки волейболіста необхідно зігнути руки і розмістити їх перед тулубом – це і є положення середньої стійки. Далі необхідно запропонувати учневі із середньої стійки поставити ноги ширше, більше зігнути їх у колінах, дещо нахилити тулуб вперед – це є положення низької стійки. І, навпаки, із положення середньої стійки потрібно поставити ноги вужче, дещо випрямити ноги та тулуб – це є положення високої стійки.

2. Кидки м’яча партнерові з основної стійки.

3. Підкидання м’яча над собою та передача його партнерові.

4. Передачі після накинутого партнером м’яча (спочатку – точно гравцеві, а

    потім – перед ним і в сторону від нього).

5. Зустрічна передача м’яча в парах (відстань постійно змінювати).

Прийом та передачі м’яча обома руками зверху

Переміщення до місця зустрічі з м’ячем кроком або бігом, останній крок має стопорити, ноги мають бути дещо зігнуті в колінах. Руки зігнуті в ліктях, лікті дещо розведені. Кисті потрібно виносити перед обличчям, великі пальці повинні розташовуватись на рівні брів і відведеними вбік-назад. Вказівні та великі пальці утворюють трикутник. Кисті рук при оптимальному напруженню повинні мати форму овалу. Зустрічний ударний рух потрібно здійснювати завдяки розгинанню вгору рук у ліктях уперед подушечками пальців.

Спосіб виконання прийому і передачі м’яча обома руками знизу обумовлений взаємодією гравця з м’ячем, що може летіти з різною швидкістю. Учень-волейболіст набуває середньої стійки (одна нога на півстопи попереду, напівзігнуті в ліктях, руки перед тулубом). Визначивши можливе місце падіння м’яча, гравець повинен виходити до нього, при цьому руки повинні бути з’єднані, а тулуб дещо нахилений вперед.

Основні рекомендаційні поради з техніки виконання передач

1. Не слід намагатися виконати передачу у стрибку, якщо її можна виконати з

    основної стійки.

2. Удосконалювати першу і другу передачі м’яча, оскільки точна передача є

    основою всієї гри.

3. Виконуючи другу передачу, необхідно точно оцінювати ігрову ситуацію.

4. Виконавши другу передачу, не слід стояти на місці, а негайно починати

    страхувати свого нападаючого.

5. Із важких положень другу передачу віддавати гравцеві, що є ближчим та до

    якого гравець, який приймає, спрямований обличчям.

ТЕХНІКА ПОДАЧ

Подачі – це способи введення м’яча у гру. Різновиди подач: нижні (пряма та бокова) і верхні (пряма та бокова). Найскладніша подача – подача у стрибку.

Підвідні вправи

1. Імітація подачі в основній стійці.

2. Підкидання м’яча й виконання замаху без удару.

3. Подача в стінку (відстань до стінки – 3 – 4 м).

4. Подачі в парах упоперек майданчика.

5. Подачі над сіткою з відстані 4 – 7 м.

6. Подача з місця, установленого вчителем, але регламентованого правилами.

7. Подача в певну зону майданчика.

Нижня пряма подача

 Коли гравець стає на місце подачі у вихідне положення, ноги  повинні бути дещо зігнуті в колінах, ліва (права) дещо попереду, а тулуб незначно нахилений уперед. М’яч повинен знаходитись на долоні лівої руки (для правші), для лівші (на долоні правої), що зігнута в лікті. Замахнувшись правою (лівою) рукою, вага тіла переноситься на праву (ліву ногу), водночас підкидається м’яч вертикально вгору   (зазвичай на 0,4 – 0,6 м). Випрямляючи праву (ліву) , виконується мах правою (лівою) рукою вниз-уперед і виконується поштовхів удар по м’ячу знизу-позаду, спрямовуючи його вперед-угору.

Верхня пряма подача

Гравець стає обличчям до сітки, ноги на ширині плечей, ліва нога (для правші) на півкроку попереду. М’яч знаходиться у зігнуті лівій руці на рівні грудей, при цьому погляд спрямований на майданчик суперників. Права рука, згинається у лікті і відводиться назад, лікоть спрямований уперед-угору. Вага тіла переноситься на праву, зігнуту в коліні ногу, тулуб дещо прогнутий, погляд спрямований на м’яч. Лівою рукою м’яч підкидається над собою на висоту 1,2 – 1,6 м. Ударний рух починається поштовхом розгинання правої ноги, поворотом тулуба ліворуч й перенесенням ваги тіла на ліву ногу. Удар виконується майже водночас із рухами ніг і тулуба: права рука випрямляється та завдає удар по м’ячу (кисть руки дещо напружена і накриває м’яч, пальці міцно притиснуті один до одного), ліва рука опускається вниз. Після удару кисть, що супроводжує м’яч, згинається, рука опускається і тулуб нахиляється уперед.

Верхня бічна подача

Гравець виконує з положення стоячи лівим боком (для правші) до сітки на відстані 2 м від лицевої лінії. Дещо зігнуті ноги  розташовуються на ширині плечей, ліва нога попереду, м’яч знаходиться у руках перед тулубом, ліва рука знизу, на рівні пояса, погляд спрямований на половину майданчика суперника. Потім гравець правою ногою робить перехресний крок на ліву, ліву руку за м’ячем виводить уперед-угору, праву руку для замаху опускає вниз (вага тіла на лівій нозі). Вага тіла переноситься на праву ногу, ліва відставляється на крок в сторону. М’яч підкидається на висоту 1,5 – 2 м і вперед 0,5 – 0,7 м,  ноги згинаються, тулуб нахиляється в сторону руки що виконуватиме удар, погляд переводиться на м’яч. Розгинаючи ноги та випрямляючи тулуб, гравець виводить праву руку через сторону вгору, ліву руку, що тримає м’яч опускає вниз і готується для виконання удару. Під час удару по м’ячу тулуб спрямовується ліворуч і незначно згинається. Гравець розвертається грудьми до сітки. Рука, що виконує удар, пряма, кисть згинається і накриває м’яч, ліва рука відводиться униз – назад. Після удару по м’ячу вага тіла переноситься на ліву ногу, права рука опускається вниз. Гравець переступаючи на праву ногу набуває стійкого положення.

Основні поради з техніки виконання подач

1. Якщо м’яч підкинуто неточно, то слід дати йому впасти й виконати подачу

    знову (стосується тільки тренування. У грі це дозволено зробити лише один

    раз).

2. Якщо під час подачі робити крок уперед, то слід стати на відстані 1 м від

    лицьової лінії. Безпосередньо з лінії подачу робити заборонено.

3. Перед виконанням подачі слід оглянути майданчик суперника. М’яч слід

    спрямовувати в найвразливіші місця.

4. Слід намагатися подавати м’яч точно та сильно (така подача ускладнює

    прийом суперникові й можливість організувати власну атаку).

5. Під час виконання подачі не квапитися, щоб не втратити м’яч або не

    полегшити суперникам його прийом, подавати м’яч бажано на 4 секунді,

    коли у суперника послаблюється увага, а загалом для виконання подачі

    правилами відводиться 8 секунд.

6. Після виконання подачі слід негайно повернутися на майданчик, щоб узяти

    активну участь у грі.

 

ТЕХНІКА ПРИЙОМУ ПОДАЧІ

Завдання під час опанування техніки прийому подачі:

●  навчати прийому подачі обома руками знизу та обома руками зверху;

●  навчати правильно обирати місце на майданчику і своєчасно переміщуватися

    до ймовірного місця приземлення м’яча;

●  навчати вмінню підстрахування гравця, який приймає подачу;

●  навчати передавати м’яч, після прийому подачі, в обумовлену зону як в любу

    зону передньої лінії (лінії атаки), так і в любу зону задньої лінії (лінії

    приймання м’яча).

Техніка прийому подачі полягає в тому що гравець визначивши спосіб подачі м’яча суперником повинен набувати середньої стійки, спрямовуючи погляд на гравця, який виконує подачу.

Прийом м’яча обома руками зверху

Якщо м’яч, після подачі, летить із великою швидкістю, то гравець повинен збільшити згинання ніг у гомілковостопних і колінних суглобах, а тулуба – в тазостегновому суглобі. Кут між тулубом і плечем зменшується, передпліччя опускається нижче. Таке положення обумовлене більш пологою траєкторією польоту м’яча після подачі.

 

 

Прийом м’яча обома руками зверху з падінням перекатом на спину

У випадку більшої швидкості польоту м’яча потрібно ще більше зігнути ноги та тулуб дещо відхилити назад. Гравець приймаючи, у безопорному положенні, м’яч й виконавши передачу, присідає й перекачується на спину. Такий прийом є надзвичайно ефективним під час організації атаки з першої передачі для нападального удару.

Прийом подачі м’яча обома руками знизу

У вихідному положенні ноги гравця повинні бути зігнуті в колінах і гомілковостопних суглобах, тулуб незначно нахилений вперед, руки випрямлені та спрямовані вперед – униз, передпліччя з’єднані. М’яч необхідно приймати на передпліччя (ближче до кистей), ноги та тулуб випрямляються. Зі збільшенням швидкості польоту м’яча зустрічний рух сповільнюється.

09.03.2022

ТЕМА: ФУТБОЛ: Правила техніки безпеки підчас проведення уроків 

Правила техніки безпеки під час занять  футболом

Пам'ятай і завжди виконуй!

1.   Перед заняттями та змагальними іграми обов'язково ви­конати розминку. При сильному вітрі, зниженій температурі та підвищеній вологості повітря час на проведення розминки необ­хідно збільшити.

2.   Займатись тільки у спортивній формі.

3.   Взуття (бутси або кросівки) підбирати за розміром.

4.   Якщо футболісти виходять на поле у бутсах, обов'язково одягати щитки.

5.   Заняття та ігри проводити тільки на рівному полі. Перед початком занять перевірити поле на наявність предметів, що можуть спричинити травми (каміння, скло, гілки дерев тощо).

6.   До початку занять перевірити стійкість воріт. Не виснути на воротах.

7.   Під час ігор та тренувань не стояти за воротами.

8.   Не використовувати заборонені прийоми гри.

9.   Не перебігати поле під час ігор і тренувань.

 

 

 

Пошук


Запрошуємо здійснити мрію - отримати першу трудову спеціальність:


Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії «С»Слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С»;


Оператор комп’ютерного набору; Конторський службовець (бухгалтерія)

Електрогазозварник, водій автотранспортних засобів категорії «С»;


Copyright MyCorp © 2023
Конструктор сайтів - uCoz