Олександрівський професійний аграрний ліцей П`ятниця, 21.01.2022, 11:05

Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Вітаю Вас Гість
   
Меню сайта

Форма входу

Новини нашого ліцею
[19.01.2022]
Фотовиставка до Дня Соборності України «Україна – це ми!» (0)
[19.01.2022]
Фотовиставка до Дня Соборності "Україна - це ми!" (0)
[24.12.2021]
Правопросвітницький захід в Олександрівському професійному аграрному ліцеї (0)
[22.12.2021]
21 грудня вихователем гуртожитку  Олександрiвського професiйного аграрного лiцею (0)
[15.12.2021]
13 грудня   в ліцеї пройшов цікавий позакласний захід (0)

Фото

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

29.11.2021

ТЕМА: Олімпійська філософія та здоровий спосіб життя

Олімпійська хартія як філософська основа су­часного олімпійського руху визначає роль Міжна­родного олімпійського комітету у тому, щоб:

очолювати боротьбу проти застосування допін­гу в спорті;

заохочувати та підтримувати заходи щодо за­хисту здоров'я спортсменів; заохочувати та підтримувати розвиток спорту для всіх;

заохочувати та підтримувати ініціативи що­до стирання меж між спортом, культурою та освітою.

Ці завдання збігаються з основними положен­нями здорового способу життя, до якого належить будь-яка діяльність, що пов'язана зі зміцненням здоров'я, оздоровленням умов життя, праці та від­

починку. Складові здорового способу життя мі­стять різноманітні елементи, що належать до всіх сфер здоров'я — фізичного, психічного, соціально­го та духовного.

Величезне значення, особливо для дітей і моло­ді, має олімпійська освіта.

Але найважливішим є не підвищення рівня олімпійських знань і декларативно проголошу­вана орієнтація на ідеали та цінності олімпізму, а формування реальної поведінки, образа життя, відповідного до цих ідеалів і цінностей. Не випад­ково в Олімпійській хартії важливим завданням олімпізму, що поєднує спорт із культурою та осві­тою, є завдання створення «способу життя, що ґрунтується на радості від зусилля, на виховній цінності гарного прикладу та на повазі до загаль­них етичних принципів».

У наш час існують два шляхи розвитку сучас­ного спорту:

нарощування гуманістичного потенціалу в су­часному спорті, активізація діяльності з по­ширення філософії античного олімпізму, вихо­вання молодого покоління на традиціях миру та справедливості;

панування прагматичного підходу, в яко­му найважливішим є перемога та результат, поєднання спорту та бізнесу, перетворення Олімпійських ігор на торговельні ярмарки спортивної індустрії та фармакології.

Поширення допінгу, що руйнує здоров'я спортсменів, комерціалізація, що надає спортив­ним змаганням духу наживи та збагачення, ви­магають вироблення чіткої позиції з боку керівни­цтва МОК

 

29.11.2021

ТЕМА: Індивідуальне та групове туристичне спорядження

Матеріально-технічне забезпечення туристичних походів здійснюється заздалегідь при участі всього складу групи. Туристичне спорядження за призначенням прийнято поділяти на засоби пересування, засоби транспортування вантажів, бівачне спорядження, спеціальне і допоміжне спорядження. За характером використання спорядження поділяється на особисте та групове.

До засобів пересування відносяться лижі, човни, байдарки, катамарани, велосипеди, мотоцикли тощо, а до засобів транспортування вантажів - рюкзаки, санки, причепи до колісних засобів пересування.

Бівачне спорядження це намети, спальні мішки, теплоізолюючі килимки, приналежності для вогнища (S-подібні крюки, V-подібні наконечники, брезентова рукавиця), примуси, посуд для приготування страв (каструлі, казанки, відра), сокири, пилки.

До спеціального спорядження відносять різноманітні засоби забезпечення безпеки: мотузки, карабіни, альпенштоки, льодоруби, скельні та льодові молотки, кішки, крюки, затискачі, рукавиці для роботи з мотузкою, захисні окуляри, каски тощо.

Допоміжне спорядження це ремонтні набори, кишенькові ліхтарики, фото і відеокамери, аптечки, приладдя для проведення спостережень і вимірів.

З перерахованого вище одне відноситься до групового спорядження, інше - до особистого, тобто служать для використання кожним туристом особисто. Зрозуміло, в залежності від виду туризму і складності походів перелік і характер спорядження буде різним. Нижче розглянемо особливості групового і особистого спорядження для пішохідного походу першої категорії складності, який проводиться в умовах весна-осінь.

Групове спорядження включає все те, що використовується всіма членами групи. Оскільки умови пішохідного походу першої категорії складності не вимагають використання спеціального спорядження при подолані природних перешкод, то до групового буде, в основному, відноситись бівачне спорядження (див. додаток 7).

Намети. Останнім часом у продажі з'явилася велика кількість різноманітних наметів. Головними характеристикам, яким повинні відповідати намети, є:

- невелика вага;
- вітрозахисні властивості;
- вологозахисні властивості;
- невеликий об'єм у складеному стані;
- комплектність (наявність стійок, кілочків, мотузок, тентів тощо);
- оптимальна довжина (2 метри) і висота (1,4-1,5 метри);
- міцність матеріалу та окремих елементів намету (стійок, кілочків, мотузок, петель, застібок тощо).

Традиційний брезентовий двоскатний намет має певні переваги та недоліки. Серед переваг: надійність та міцність тканини, високі вітрозахисні властивості. Недоліками являються: велика вага, незначні вологозахисні властивості, великий об'єм.

Намети зроблені з сучасних матеріалів мають переваги перед брезентовими за рахунок невеликої ваги, невеликого об'єму, задовільних водозахисних властивостей. Негативним є те, що їх вартість перевищує брезентові у 2-4 рази.

За формами сучасні намети поділяються на такі: двоскатний будиночок, напівбочка, напівсфера (див. рис.5.3).

Для пішохідних походів першої категорії складності форма намету не має суттєвого значення. Хоча при рівних відповідних характеристиках напівсфери є більш комфортними.

1.12.2021

ТЕМА:Особиста гігієна, одя тавзуття 

Переглянути презентацію за посиланням по данійтеі

https://naurok.com.ua/prezentaciya-osobista-gigiena-doglyad-za-odyagom-ta-vzuttyam-92196.html

1.12.2021

ТЕМА: Туристичних маршрутів та маршрутний лист

В основі класифікації туристичних маршрутів лежать класифікація турів. Відмінність полягає у меншій кількості ознак

- їх шість (див. рис. 6.3). О.О. Любіцева визначає такі ознаки класифікації маршрутів, як мета подорожі, вид пересування, сезонність, тривалість, контингент і форма1. Відповідно залежно від мети подорожі маршрути поділяють на: а) пізнавальні; б) рекреаційні; в) курортно-пізнавальні; г) спортивні; д) наукові; е) релігійні тощо. За видами пересування розрізняють такі туристичні маршрути: а) пішохідні; б) кінні; в) велосипедні; г) мотоциклетні; д) автомобільні; е) залізничні; е) авіаційні; ж) круїзні (морські та річкові); з) космічні (ракетні). Залежно від сезонності вирізняють: а) цілорічні маршрути; б) сезонні; в) декілька сезонні. За ознакою тривалості туристичні маршрути поділяються на: а) уїкендові (1-2 доби); б) короткотермінові (тиждень); в) середньотермінові (2-3 тижні); г) тривалі (місяць - декілька місяців); д) кругосвітні. За контингентом маршрути бувають: а) шкільні; б) молодіжні; в) сімейні; г) для дорослих; д) осіб зрілого віку; е) професійно-орієнтовані; є) конфесійно-орієнтовані. За формою розрізняють: а) лінійні; б) кільцеві; в) радіальні; г) комбіновані туристичні маршрути (див. рис. 6.4).

Останній поділ для логістики туризму особливо цікавий, оскільки за ним установлюють трасу туристичного маршруту, тобто визначають шлях руху туристів на певній території, який позначений переліком усіх географічних пунктів та місць, що послідовно відвідують туристи під час подорожі, та вказівкою видів транспорту, що використовує туристична група для пересування, а також пунктами зупинок (перебувань) на маршруті. Початковою та кінцевою точками маршруту є пункти початку та закінчення подорожі. Початок маршруту

- це місце надання тургрупі першої логістичної послуги, про що зазначено в договорі; завершення - місце надання останньої туристичної послуги.

Лінійний маршрут - шлях руху туристів, коли його початок і закінчення відбуваються в різних географічних пунктах перебування, наприклад, Київ - Львів.

Кільцевий маршрут - шлях руху тургрупи, коли його початок та закінчення відбуваються в одному географічному пункті перебування, наприклад, тур "Америка" (Нью-Йорк - Вашингтон - Атлантік-Сіті - Філадельфія - Нью-Йорк), "Гетьманські столиці України" (Київ - Чигирин - Батурин- Глухів - Київ) або нещодавно розроблений тур "Золотий вінок Київщини" (Київ - Трипілля - Ржищів - Улянки - Канів - Переяслав-Хмельницький - Київ).

Комбінований маршрут o- шлях руху тургрупи, до якого належать складові лінійного, кільцевого та радіального маршрутів у тій або іншій комбінаціях. Під час руху за маршрутом можна використовувати різноманітні транспортні засоби, що називаються внутрішньомаршрутними.

1.12.2021 Контрольна робота 

1.12.2021

ТЕМА: Вправи для розвитку загальної витривалості: біг що чередується з ходьбою

Методи розвитку витривалості організму в бігу і інших видах спорту Витривалість - це фізична якість людини, що відбиває загальний рівень його працездатності. У тих, хто займається спортом показники витривалості набагато вище інших людей. Це пояснюється тим, що спортсмени здобувають це якість в міру підвищення свого фізичного здоров`я: Але як розвинути витривалість? Найпростіший варіант підвищення працездатності - регулярно займатися спортивними навантаженнями. Людині, яка ніколи не займалася спортом легко розвинути витривалість при бігу.

Які бувають види витривалості в спорті Як розвинути витривалість? Навчитися під час активної м`язової діяльності протистояти фізичному стомленню. Під час підвищеного навантаження м`язи працюють в різній інтенсивності, а якщо вона ще й пов`язана з координацією, то буде потрібно точність рухів (гімнастика, фігурне катання). Основні види витривалості:

аеробна витривалість (Загальна). Виражається в здатності організму тривалий час виконувати помірну за інтенсивністю фізичну роботу (лижний спорт, плавання, спортивна ходьба).

анаеробна витривалість (Спеціальна). Характеризує здатність спортсмена до виконання тривалої за часом фізичної роботи з високою інтенсивністю (бодібілдинг, пауерліфтинг, спринтерський біг на короткі дистанції).

Тренування витривалості в бігу Стати витривалим в бігу може будь-яка людина, адже заняття не вимагають відмінної фізичної форми і особливою екіпіровки. Починати можна з короткої дистанції 500 - 1000 метрів пару раз в тиждень. Через місяць слід почати розвиток швидкості і збільшення дистанції. Тренування будуть корисні тим людям, кому треба зменшити жирові відкладення, адже під час бігу швидко спалюються калорії. Розвиток витривалості в бігу допомагає протистояти втомі м`язів, відмовитися від денних проблем, заспокоїти психіку. Розглянемо базові способи розвитку витривалості в бігу.

Рваний біг по методу Барта Яссо Ім`я Барто Яссо знають всі бігуни, адже він розробив метод бігу, за допомогою якого всього за 4 хвилини долається дистанція 800 метрів. Поступовий розвиток витривалості відбувається за рахунок щотижневих забігів, коли за відведений кількість часу треба пробігти кілька інтервалів. На наступний тиждень навантаження слід підняти, шляхом додавання одного інтервалу, потім ще одного до тих пір, поки буде подолана дистанція 800 метрів в мінімально короткий час.

інтервальний біг Вакцина правды: вирусолог назвал натуральное средство для иммунитета пожилых людей! Читать дальше » Как избавиться от храпа навсегда всего за неделю? Вот этот старый советский 100% способ... Читать дальше » Марафонців і стаєр готують за методом інтервального бігу, який полягає в тому, щоб розвинути витривалість, чергуючи кілька відрізків на граничній швидкості. Різновидів інтервального бігу кілька: темпові, повторний, спринт. У класичних тренуваннях підвищення витривалості розвивається за двома напрямками: швидше подолати два кілометри і короткі відрізки з прискоренням, тривалістю 150-200 метрів. Довга дистанція ділиться на короткі відрізки, які треба подолати з високою швидкістю і ділянки, на яких організм спортсмена може відпочити, адже застосовується мінімальна швидкість бігу для відновлення.

Спортивна методика плиометрика Найефективніші вправи на витривалість - за методом спортивної плиометрики. Ця методика дозволяє підвищити результати в спорті, поліпшити фізичний розвиток м`язів. Суть її впливу - це використання інтенсивних м`язових скорочень, під час яких волокна м`язів отримують максимум поживних речовин і кисню. Пліометріка - це стрибки на опору з місця, висоти, під час бігу, на одній нозі і навіть віджимання зі стрибками. Переваги методу для розвитку витривалості організму: Підвищується швидкість реакції, поліпшується координація. Поліпшується витривалість м`язів. Знижується зайву вагу. За одну годинне тренування спалюється до 600 калорій. Поліпшується робота опорно-рухового апарату. Вправи дозволяють тренувати організм, поліпшити функціональність дихальної та серцево-судинної систем.

Довгі темпові тренування Вигравай реальні гроші! Дізнатися більше→ Даруємо гроші 10 місяців Дізнатися більше→ Спеціальна витривалість - це об`ємне поняття, суттю якої є розвиток здатності витримувати високі навантаження тривалий період часу за допомогою повторення вправ. Довгі темпові тренування розвивають спеціальну витривалість. Правила методу полягають в комфортно-важкої інтенсивності забігів, коли бігти важко, але терпимо. Такий тренінг дозволяє розвинути силу волі, адже бігти слід безперервно від 20 до 40 хвилин при рівномірному ритмі. Проводяться тренування на поверхні з хорошим покриттям, щоб уникнути травм. Перед тим, як починати займатися бігом, обов`язково проконсультуйтеся з лікарем, адже програму бігу потрібно складати індивідуально, виходячи з показників, серцево-судинної системи, маси тіла, артеріального тиску.

Контроль серцевих скорочень Як збільшити витривалість при бігу, ми розібралися, але є одна важлива деталь - серцеві скорочення. Існують певні норми показників серцебиття під час навантажень, яких треба дотримуватися, щоб не завдати шкоди організму. Контролювати пульс під час бігу обов`язково потрібно початківцям бігунам. А розрахувати його нескладно за формулою: 220 мінус вік людини. Отримана цифра є оптимальним для вашого організму кількістю ударів в хвилину під час швидких забігів. Коли кількість ударів перевищує показники, то навантаження слід знизити.

Підвищення рівня фізичного розвитку Як стати більш витривалим? Це питання має хвилювати з дитинства, щоб протягом усього подальшого життя бути енергійним і здоровим людиною. Заняття бігом допоможуть відповісти на питання, як збільшити витривалість м`язів і допоможуть прискорити в організмі метаболізм, спалити зайві калорії, зменшити вагу, досягти красивою рельєфності постаті. Високий рівень витривалості підвищить здатність виконувати свою роботу максимально ефективно, організм зможе переносити психологічні стреси, які не залучаючись до ситуацію. Розвиток витривалості провокують важливі фізіологічні зміни в організмі: підвищується якість м`язів, поліпшується еластичність сухожиль, зміцнюється імунітет, розвиває вольовий характер.

Як збільшувати витривалість організму в домашніх умовах Але як стати витривалим, якщо немає можливості ходити в тренажерний зал або наймати персонального тренера? Розвивати її будинку треба за допомогою кругових тренувань, які не потребують спеціальних пристосувань. Комбінований вид навантажень на організм, що складається з ритмічних повторюваних дій, дозволить вам рівномірно відпрацювати всі зони м`язів. Розвинути витривалість будинку ви зможете наступними видами навантажень, які в обов`язковому порядку слід поєднувати з бігом: стрибки зі скакалкою; їзда на велосипеді; плавання; спортивна хода; ходьба по сходах; хула-хуп (обруч). Проводити заняття треба 3 рази в тиждень, а режим бігу підтримувати бажано через день. Всі види навантажень на організм повинні чергуватися, важливо виробити для себе підходящу тривалість тренування і техніку виконання. Займаючись, наприклад, стрибками, не зупиняйтеся на певній кількості і процесі, інакше організм звикне і розвиватися перестане. Шукайте мотивацію і підвищуйте планку фізичної витривалості щотижня!

Пошук


Запрошуємо здійснити мрію - отримати першу трудову спеціальність:


Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії «С»Слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С»;


Оператор комп’ютерного набору; Конторський службовець (бухгалтерія)

Електрогазозварник, водій автотранспортних засобів категорії «С»;


Copyright MyCorp © 2022
Конструктор сайтів - uCoz