Олександрівський професійний аграрний ліцей Вівторок, 25.01.2022, 17:04

Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Вітаю Вас Гість
   
Меню сайта

Форма входу

Новини нашого ліцею
[21.01.2022]
«Моя Соборна Україна» (0)
[19.01.2022]
Фотовиставка до Дня Соборності України «Україна – це ми!» (0)
[19.01.2022]
Фотовиставка до Дня Соборності "Україна - це ми!" (0)
[24.12.2021]
Правопросвітницький захід в Олександрівському професійному аграрному ліцеї (0)
[22.12.2021]
21 грудня вихователем гуртожитку  Олександрiвського професiйного аграрного лiцею (0)

Фото

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2.12.2021

ТЕМА: Формування професійно-важливих рухових навиків для вибраної професії

Професійне навчання розглядають як процес управління діяльністю людини з опанування трудовими знаннями, умінням, навиками, розвитком професійних здібностей кваліфікованого працівника в цілому. Знання, уміння і навики людина може набути самостійно в процесі самонавчання. Треба знати психологічні механізми їх засвоєння.

У психології трудового навчання розрізняють такі види навиків: севсорно-перцептивні (навики сприймання — розрізнення форми букв під час читання, фонем при прослуховуванні, визначення відстані та швидкості руху на око); моторні (рухові); інтелектуальні (прийоми рішення задач).

Процес формування будь-якого навику має деякі загальні ознаки:

Перша ознака — об'єднання багатьох елементарних рухів (або інших елементів, наприклад, розумових актів) у єдине ціле. Об'єднують елементи дій у цілісне утворення на підставі закону формування тимчасових нервових зв'язків, які відкрив І. П. Пав лов. Навик означає утворення та функціонування в корі великих півкуль стійкої системи тимчасових нервових зв'язків, які називаються динамічним стереотипом. Вироблення динамічного стереотипу створює умови, за яких одночасно з автоматизованим актом може виконуватися складніша аналітико-синтетична діяльність.

Друга ознака — поступове усунення зайвих рухів (або елементів дій) і зменшення напруженості.

Третя ознака — перенесення уваги з процесу на результат праці. Наприклад, опанувавши навики написання слів, людина переносить увагу з того, як писати, на те, що потрібно зафіксувати на папері.

Четверта ознака — формування ритму виконання дій. Завдяки ритмічності людини, яка володіє навиком, може працювати довгий час без утоми.

П'ята ознака полягає в набутті широких можливостей довільно змінювати темпи роботи, усвідомлено прискорювати або сповільнювати їх [8].

Процес формування трудового навику охоплює такі основні етапи* передуючий етап, на якому людина отримує знання про склад дії, знаряддя й умови праці, створюється орієнтувальна основа дій; аналітичний — етап опанування окремими елементами дій; синтетичний — етап, на якому елементи об'єднуються в єдине ціле; етап закріплення й автоматизації дії, на якому прагнуть переключити увагу з процесу на результат праці та довільно регулювати темп роботи (рис. 11.1).

Навики утворюються в результаті вправ — цілеспрямованих і систематичних повторень дій. Розрізняють вправи: навчальні — спрямовані на

Основні етапи формування навиків

поглиблення розуміння принципу утворення навику, програми дій; тренувальні — забезпечують автоматизацію дій і проводять в умовах, які поступово ускладнюються.

Результати вправ можна зобразити графічно, у вигляді кривої кількісних показників успішності виконання дій, які опановують, — кривої вправ, яка дає змогу контролювати не тільки результат, й сам процес засвоєння трудового навику.

Будуючи криві вправ, по горизонтальній осі відкладають порядкові номери вправ, а по вертикальній — які-небудь із кількісних показників (кількість роботи, яка виконана за одиницю часу, кількість помилок, які допущені під час виконання вправ, час, затрачений на кожну вправу).

2.12.2021

ТЕМА: Класифікація видів легкої атлетики.

Легка атлетика – це вид спорту, який включає в себе спортивну ходьбу, біг, стрибки, метання та багатоборства, які в свою чергу поділяються на види.

Слово “атлетика” в перекладі з давньогрецької означає “боротьба”. У Древній Греції атлетами називали тих, хто змагався у силі та спритності. У теперішній час атлетами називають фізично розвинених, сильних людей, людей, які ціле направлено займаються спортом для досягнення високих спортивних результатів.

Легкоатлетичні вправи мають великий вплив на організм людини. Вони розвивають силу, швидкість, витривалість, покращують рухливість у суглобах, дозволяють придбати широке коло рухових навиків. Така фізична підготовка особливо необхідна у молодому віці. Широке застосування легкоатлетичних вправ позитивно впливає на підвищення функціональних можливостей організму. Забезпечує високу працездатність.

Ходьба – звичайний спосіб людини. Чудова фізична вправ для людей любого віку. При тривалій ходьбі у роботу включаються всі групи м’язів, посилюється діяльність серцево-судинної системи, дихальної, збільшується обмін речовин, що має велике оздоровче значення.

У змаганнях застосовується спортивна ходьба – більш складна за технікою виконання, ніж звичайна. Вона вимагає більш високої, ніж у звичайній ходьбі, інтенсивності роботи і, звичайно, більше енергетичних витрат. Спортивна ходьба в значній мірі впливає на організм людини, розвиває його внутрішні органи та системи, поліпшує працездатність, позитивно впливає на розвиток сили і особливої витривалості. Змагання зі спортивної ходьби проводяться на доріжках стадіонів та на звичайних шосейних дорогах на дистанціях від 3 км до 50 км. Учасники змагань зі спортивної ходьби повинні виконувати особливості техніки спортивної ходьби - ні на мить не втрачати опорної фази (фаза польоту свідчить про перехід спортсмена на біг). За таке порушення судді знімають спортсмена зі змагань.

Біг – найбільш розповсюджений вид фізичних вправ, який входить до багатьох видів спорту (футбол, баскетбол). В залежності від довжини дистанції та від швидкості, з якою її долають, розвиваються ті чи інші якості людини. У процесі занять бігом виховуються такі якості. Як швидкість, витривалість, спритність. В змаганнях з легкої атлетики різні види бігу та естафет займають ведуче місце.

Бігові дистанції розподіляються на:

- гладкий біг;

- біг з перешкодами;

- естафетний біг

 - кросовий біг.

Гладкий біг, в свою чергу, включає:

- біг на короткі дистанції ( відрізки від 30 до 400 м);

- біг на середні дистанції (відрізки 800 – 1500 м);

- біг на довгі дистанції (відрізки від 3000 м і більше).

Найдовша легкоатлетична дистанція (марафон) дорівнює 42 км 195 м. Біг на короткі дистанції (спринт) проводиться з низького старту. Середні та довгі дистанції проводяться з високого старту.

Біг з перешкодами розподіляється на два виді:

- біг з бар’єрами на відрізках 100 м та 400 м.

- біг з перешкодами на відрізках 2000 м (жінки) та 3000 м. (чоловіки).

Естафетний біг – командний, у якому дистанція розділена на етапи однакової ( 4 х 100 м, 4 х 400 м) або різної ( 100 м + 200 м + 300 м та ін.) довжини. Мета естафетного бігу – як найшвидше пронести естафету ( ( ( (естафетну паличку) від старту до фінішу.

Стрибки – технічно складний вид легкої атлетики, одна з кращих вправ для зміцнення м’язів ніг і тулуба. при заняттях стрибками удосконалюється вміння володіти своїм тілом, розвиваються сила, швидкість, спритність.

Легкоатлетичні стрибки діляться на:

- стрибки у довжину з розбігу;

- стрибки у висоту з розбігу;

- стрибки у висоту з жердиною;

- потрійний стрибок.

Метання – вправи у штовханні та метанні спеціальних снарядів на дальність. Метання розвивають такі якості, як сила, швидкість, сприяють гармонійному розвитку м’язів всього тіла.

Метання розподіляються на:

- штовхання ядра;

- метання списа;

- метання диска;

- метання молота.

Багатоборства включають у себе різні види бігу, стрибків та метань.

Багатоборства розподіляються на:

- семиборство (жінки);

- десятиборство (чоловіки).

 

Пошук


Запрошуємо здійснити мрію - отримати першу трудову спеціальність:


Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії «С»Слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С»;


Оператор комп’ютерного набору; Конторський службовець (бухгалтерія)

Електрогазозварник, водій автотранспортних засобів категорії «С»;


Copyright MyCorp © 2022
Конструктор сайтів - uCoz